BRIGITTA-SELESTINE PETROPAVLOVA

Klaveriõpetaja

• Klaveri eratunnid

• Klaveri rühmatunnid

Minu tutvus klaveriga toimus üsna varakult. Nii kaua kui ennast mäletan, kõlas kogu aeg meil kodus muusika, kuna mu ema on samuti klaveriõpetaja.

Viieaastaselt hakkasin juba ametlikult Ahtme Kunstide Koolis klaverit õppima, hiljem lisandus sellele ka orel. Teismelisena jõudsin lõpetada sealsamas ka rütmimuusika laulmise eriala, sest tundsin endas vajadust saada mitmekülgseks muusikuks, kes oskab kõiki žanreid hinnata. Tänu sellele sain võimaluse mitu aastat tegutseda lauluansamblis Bliss, lisaks oma klassikalise klaveri õpingutele.

Kuna olen muusikaga elu jooksul nii palju ja edukalt tegelenud, tuli loogiliselt ka otsus astuda sisse G. Otsa nim Tallinna muusikakooli (õp Ülle Sisa, prof Peep Lassmann, õp Kadri-Ann Sumera). Samaaegselt alustasin õpingud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias hoopis oreli erialal (prof Andres Uibo), sest minu armastus mõlema pilli vastu on siiani võrdselt tugev ja ei oskagi lemmikut valida.

Peale Otsa kooli lõpetamist jätkan nüüd Eesti Muusikaakadeemias õppimist.

"Kui kuulad tähelepanelikult, hakkadki varsti kuulma, et kogu meie elu on täis erakordselt lummavat muusikat, mistõttu oleks igati kasulik õppida seda helide maailma nautima."

- Brigitta-Selestine Petropavlova

ÕPETAMISEST

Õpetajana on mu suurim eesmärk osata anda oma õpilastele edasi armastust muusika vastu. Klaverimänguoskus on mul tihti aidanud ennast täpsemalt väljendada ja mõtteid korrastada, klaverimuusika on olnud suurepäraseks saateks kõige rõõmsamatel ja lohutuseks ka elu raskematel hetkedel.

Tahaksin õpetada, kui erinevad kasutusvõimalused on klaveril ja üldisemalt muusikal. Mulle isiklikult on tähtsad muusikas detailid, seega olen suhteliselt nõudlik õpetaja ja üritan teha õpilasele selgeks, milles seisneb konkreetse pala väärtus. Samas muusikatund peab minu arvates alati olema loominguline ja laste puhul ka mänguline. Annan õpilasele nii palju vabadust ennast väljendada nagu just temal vaja on, sh kajastub see mängitavas repertuaaris, et igaüks saaks kogeda, mida see looming ja kunst ikkagi endast päriselt kujutab.