top of page

LIISA-MARIA MARRANDI

Klaveriõpetaja 

  • Klaveri eratunnid 

  • Klaveri rühmatunnid

Minu muusikaõpingud said alguse Türi Muusikakoolis õpetaja Anne Toome klaveriklassis. Võtsin väiksena osa väga paljudest konkurssidest, festivalidest ja meistrikursustest. 

SDLpI4LT.jpeg

Pärast muusikakooli ja põhikooli lõppu viis tee mind Tartusse, Heino Elleri nimelisse Muusikakooli, kus jätkasin klassikalise klaveri õpinguid õpetaja Tanel Joametsa juures. Elleri kool oli suurepärane keskkond muusika õppimiseks – pikad harjutamispäevad, erinevad projektid orkestritega, ansambli- ja improvisatsioonitunnid, mitmed konkursid nii Eestis kui välismaal. Samuti alustasin Tartus juba 16aastaselt klaveri eraõpetajana tööd.

 

Hetkel olen omandamas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Peep Lassmanni käe all. 

"Usun siiralt, et kõik inimesed on võimelised klaverimängu selgeks õppima. Kui on olemas suur huvi ja tahtmine pilli mängida, siis on kõik võimalik."

- Liisa-Maria Marrandi

ÕPETAMISEST

 

Õpetamisest on saanud minu jaoks väga suur kirg. Olen viimased viis aastat süvitsi õppinud klassikalist muusikat ning seda väga armastama hakanud, kuid noorena ei meeldinud mulle klassika mängimine pooltki nii palju kui praegu.

 

Lastemuusikakoolis õppisin õpetaja antud lugude kõrvalt üsna palju ka popmuusikat. Seetõttu olen aru saanud, et iga õpilane peab mängima täpselt sellist muusikat, mis talle endale väga meeldib. Õpetaja töö on õpilasest aru saada ning otsida lugusid, mis sümpatiseeriks õpilasele ning oleksid seejuures ka arendavad. Samuti keskendun palju tehniliste harjutuste õpetamisele ja üldiselt tehnikast rääkimisele, sest mida varem tehnikale tähelepanu pöörata, seda lihtsam on tulevikus.

 

Kõige olulisem on klaverimängust rõõmu tunda. Tahan olla õpetaja, kes inspireerib õpilasi klaverit mängima, harjutama ja muusikaga tegelema.

bottom of page