top of page

KADI KÕIV

Klaveriõpetaja/lauluõpetaja

  • klaveri eratunnid

  • klaveri rühmatunnid

  • laulu eratunnid 

  • laulu rühmatunnid

Muusika võitis minu südame esimeses klassis, kui hakkasin käima lauluringis. Paar aastat hiljem hakkasin Tartu I Muusikakoolis klaverit õppima.  


Majanduse eriala lõpetasin Tartu Ülikoolis ja tööalaselt on mul olnud erinevaid väljakutseid. Aga muusika on olnud alati minuga. Tartust Tallinnasse kolides läksin laulma WAF kooli, kus sain kaasa teha mitmetes suurejoonelistes projektides ning arendada oma lauluoskust. 

kadi.jpg

"Muusika on põnev maailm ja soovin, et minu õpilased

saaksid seda varakult avastada.  :)"

 

- Kadi Kõiv, klaveri- ja lauluõpetaja

Mõni aasta tagasi jäin lastega koduseks ja siis avastasin taas klaverimängu. 2019 aastal tekkis võimalus ja soov LA klaverikoolis klaverit õpetada. See on olnud üks väga äge kogemus. Jälgida lapse või täiskasvanu arengut ja saada osa rõõmust, kui lugu hakkab juba välja tulema - see on küll üks tore töö. 

ÕPETAMISEST

 

Minu arvates on oluline, et pilli õppimine oleks lõbus, eriti lastele. Sellepärast teemegi tunnis erinevaid asju - mängime klaverit, laulame, mängime rütmipille, õpime noote. Samuti peaks  inimesele õpitavad lood meeldima, siis läheb ka nende harjutamine kiiremini ja lihtsamalt.

 

Ja juba varakult peaks näitama klaveri erinevaid võimalusi - klaveripalad, laulude saatmine, ise lugude välja mõtlemine, teistega koos mängimine jne. Mina näiteks oskasin peale lastemuusikakooli lõpetamist mängida erinevaid klassikalisi teoseid, aga minu saatmis- ja improviseerimisoskused olid väga algelised. Alles hiljem, täiskasvanuna hakkasin ise katsetama, kuidas ennast lauldes klaveriga saata ja improviseerida. 

See on põnev maailm ja soovin, et minu õpilased saaksid seda varakult avastada.  

bottom of page