top of page

REET LANTSON

Direktor/klaveriõpetaja

  • klaveri eratunnid täiskasvanutele

  • klaveri eratunnid lastele

  • klaveri rühmatunnid

Olen mänginud klaverit juba ligi 26 aastat, alustasin õpingutega kui olin 7  aastane. Klassikalise klaveri õpingud kestsid 8 aastat Võru Muusikakoolis,  seal õppisin lisapillina ka akordionit. Klaveriõpinguid jätkasin ka Tartu Ülikoolis, kus omandasin bakalaureusekraadi majandusteaduses. Lisaks täiendasin end klaverialaselt Austraalias, Sydneys. Olen lõpetanud ka muusikateraapia algõppe Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias. 

 

Klaveri rühma- ja eratunde läbiviimise kogemust on mul üle 13 aasta.  Oma klaveriõpetaja väljaõppe sain Austraalias, ühes suures rahvusvahelises  muusikakoolide ketis “Forte School of Music”. Olin seal klaveriõpetaja, klaveri rühmatundide õpetaja, klaverisaatja, lauluõpetaja ning viisin läbi ka muusikalide töötubasid. Klaveri- ja lauluõpetajana tegutsesin ka muusikakoolis Creative Keys Music”. Mõlemad koolid asusid Sydneys. 

"Enne kui õpetame last instrumenti mängima, peame õpetama talle armastust muusika vastu"

- Reet Lantson, direktor

grethe.ee21 - Copy3.jpg

PRAEGU

Klaveriõpetamise ja LA Klaverikooli juhtimise kõrvalt juhatan ja olen tegev mitmes ettevõttes. Lisaks tegutsesin ka pikalt auditis. Hetkel on minu suur kirg psühholoogia, seega arendan end pidevalt psühholoogiaalaselt. Olen kirjutanud kaks õpikut: "Klaveriõpik lastele" ning  "Tuntud lastelaule klaverile". Kirjutan parasjagu ka uut klaveriõpikut lastele (järg minu eelmisele õpikule "Klaveriõpik lastele") ning noodilugemise õpikut. Minu õppematerjalid on kasutusel paljudes muusikakoolides üle Eesti. 

 

LA Klaverikooli asutasin 2014. aasta sügisel ning õpetamisel kasutan enda pikalt väljaarendatud metoodikat. Omapärane metoodika on just klaveri rühmatundidel. Metoodika väljaarendamisel on mulle olnud abiks rühmatundide läbiviimise kogemus Austraalias. Hetkel on LA Klaverikool teadaolevalt Eestis ainuke, kes pakub klaveri rühmatunde lastele suuremates gruppides.

"KLAVERIÕPIK LASTELE", REET LANTSON

 

Olen avaldanud klaveriõpiku, mis on sobilik lastele juba alates 4ndast eluaastast. Õpik on koostatud võimalikult lihtsalt, et ka lapsevanem võiks oma last ise selle järgi õpetada. Klaverõpik on ilmumisest saati olnud Rahva Raamatu 2015 aasta TOPis muusika- ja kunstikategoorias.

“Klaveriõpik lastele” on müügil enamikes raamatupoodides üle Eesti. Hetkel on ülipopulaarsel klaveriõpikul välja tulemas uus tiraaž. 

ÕPETAMISEST

 

Tahan oma õpilastele õpetada, et klaveri mängimine ei ole ainult tehniline oskus. Klaverit tuleb mängida kogu hinge ja kehaga, saades klaveriga üheks ning tunnetades seda täielikult. Suurt tähelepanu pööran õpetamisel ka noodilugemisele. Seepärast olen kirjutanud ka noodilugemise õpiku algajatele. Usun, et tugev noodist lugemise oskus teeb klaverimängija elu alati lihtsamaks.

 

Kuna ma ise loon väga palju, õpetan ka oma õpilasi varakult juba loominguliselt end avastama. Me improviseerime peaaegu iga tund, salvestame oma lugusid ja esineme nendega üksteisele. Samuti õpetan neid oma emotsioone klaveri abil väljendama, seda samuti läbi improvisatsiooni.

 

      

 

Minu jaoks on tähtis, et tunnis toimuks pidev areng. Samas peab klaveriõpe lastele olema tore, lõbus ja meeldiv tegevus, et laps õpiks varakult klaverimängu armastama ning see tekitaks temas ainult positiivseid emotsioone. Ja seda mitte ainult tundides, vaid ka ülejäänud elus. Seetõttu ongi tunnid ehitatud üles lõbusalt ja mitmekülgselt.

 

Olen alati olnud hingelt muusik, ja klaveri puhul täielik fanaatik. Klaveriõpetajana töötades täiendan end pidevalt, et olla tasemel ning ei möödu päeva, kus ma ei mängiks klaverit, ei laulaks ning ei komponeeriks. Kirge klaverimängu ja muusika vastu üritan iga päev edasi anda õpilastele.

 

Ma usun, et kui õpetaja armastab ja naudib klaveritunde, teevad seda ka õpilased.

9790540023447.jpg
bottom of page