MEIST

"MEIE OLEME ÜKS TEISTMOODI MUUSIKAKOOL - KLAVERIKOOL"

Me peame muusikahariduse juures väga tähtsaks lapse loomingulisuse arendamist. Meie moto on "klaverimäng algab armastusest muusika vastu".

Me ei taha, et meie õpilastest saaksid vaid eeskujulikud instrumentalistid. Me tahame, et neist saaksid  MUUSIKAARMASTAJAD, HELILOOJAD, JULGED JA ANDEKAD MUUSIKUD!

Me ei õpeta neile vaid noote -  õpetame kuulmise järgi mängimist,  ansamblis mängimist, muusika kuulamist, improviseerimist, omaloomingu noodistamist ja salvestamist, esinemisjulgust ja palju muud!

kirjuta meile:

Success! Message received.

KLAVERIKOOLIST

LA Klaverikool keskendub peamiselt klaverimängu õpetamisele. Pakume klaveri eratunde ja klaveri rühmatunde.

Meie kooli nimekirjas on umbes 300 õpilast, kuid õpilaste hulk järjest kasvab. Klaveritunnid toimuvad Peetri Koolis (Rae vald), Kadriorus (Tallinn) ning Haabneemes (Viimsi).

Klaverikooli õpetajad on loomingulised ja inspireerivad muusikud, kes armastavad oma tööd. Seepärast teevad meie õpetajad hea meelega alati kaasa seda, mida õpilasedki. Kui tunni lõpus lapsed esinevad, teeb seda ka õpetaja. Iga-aastase plaadi salvestamise puhul kirjutab ja mängib oma loo sisse ka õpetaja. Kontserditel esinevad lisaks lastele alati ka õpetajad.

Õpilased seejuures löövad kaasa ka õppematerjali loomises. Näiteks algajate lugude all võite leida ka meie õpilaste kirjutatud lugusid.

"Õpetaja peab olema alati lapsele eeskujuks, seepärast teevad meie õpetajad kõike lastega koos -

- esinevad, improviseerivad, salvestavad jne".

MEIEGA ON PÕNEV!

Iga aasta salvestavad õpilased koos klaveriõpetajatega plaadile enda väljamõeldud lood. Klaveripalad mõtlevad välja ja salvestavad ka õpetajad ise. Eelmise aasta plaati saad vaadata siit.

Suvel toimuvad klaverilaagrid, kus osalevad ka need lapsed, kes klaveriga varem kokku puutunud pole. Lisaks mõtlevad meie õpetajad koos lastega lugusid välja (eelmine aasta laulis õpetaja Rain õpilase kirjutatud lugu kevadkontserdil, samal ajal saatis loo autor teda klaveril).

ÕPILASED MEIST...

"Soovitan soojalt! Väga toredad, loomingulised ja motiveerivad õpetajad viivad neid tunde läbi. Laps ei jõua järgmist tundi kunagi ära oodata ja on klaverimängu lausa armastama hakanud. Jõuludeks salvestas õpetaja kõikide laste enda loomingulistest klaveripaladest plaadi, mis oli eriti tore üllatus." Sirli, 8. jaanuar 2016

"Lauri oli klaveritunnist vaimustunud ja kooli eest ära sõites ütles, et tahab iga päev sinna minna!" -  Raili, 17. oktoober 2016

"Henry arvas eile, et ta tuleks lasteaiast ära ja hakkaks ainult klaveritundides käima :)" -  Angela, 20. oktoober 2015

"Mu laps oli suures vaimustuses peale tundi. Talle meeldis väga õpetaja ja tema mänguline stiil. Küsib nüüd koguaeg, et kuna ta saab jälle minna." -  Elin, 4.detsember 2016

"Aitäh õpetajale, Rebecca tuleb juba mitmendat korda uue õpitud looga koju ja igal võimalikul hetkel harjutab neid, ise nii rõõmus ja ootab juba järgmist tundi, et pala edasi õppida :) Ta tuleb iga kord väga heade emotsioonidega koju ja alati mingi lugu ka seal juures rääkida tunnis toimunust. Ja peale selle teab juba huvitavaid fakte kuulsatest muusikutest, seda on nii meeldiv kuulda :)"

- Egle, 9. veebruar 2017

OLULIST

LA Klaverikool on erahuvikoolina kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi, koolitusluba nr 13994. Rae valla õpilased saavad meie õpingutelt kuni 50% soodustust, vastavalt Rae valla toetuste süsteemile www.rae.ee/toetused. Samuti saavad õpilased tagasi tulumaksuosa 21% õppemaksult iga aasta. LA Klaverikool on Eesti Erahuvikoolide Liidu liige.

KLAVERI RÜHMATUNNID

Meie kooli teevad eriliseks klaveri rühmatunnid.  Lastele mõeldud Klaveri rühmatundide pakkujana oleme Eestis esimesed (hetkel ka ainukesed). Mujal maailmas on klaveri rühmatunnid väga tavaline õppemeetod. Rühmatundide metoodika on meie väljatöötatud, selle looja on Reet Lantson. Rühmatundide metoodika juured on Austraaliast, kus Reet alustas oma klaveriõpetaja karjääri. Klaveri rühmatunnid on soodsam variant klaveriõppeks ning rühmaõppel on võrreldes eraõppega palju plusse. Rühmatundide metoodikast saad rohkem lugeda siit.