top of page

  • klaveri eratunnid täiskasvanutele

  • klaveri eratunnid lastele

  • klaveri rühmatunnid

  • Salvestamine

RAIN LANTSON

Abidirektor/klaveriõpetaja/salvestamine

TAUSTAST

 

Olen mänginud klaverit peaaegu 20. aastat. Õppimist alustasin Võru Muusikakoolis 8 aastaselt. Seal õppisin 4 aastat ka akordionit. Kitarri olen mänginud peaaegu 10 aastat. Samuti olen ma tegelenud laulmisega lapsest saati. Olen laulnud Võru Poistekooris, Võru Noormeeste Kooris ja Eesti Üleriigilises Poistekooris. Hetkel omandan ka Võru Muusikakoolis helirežiimi eriala. 

PRAEGU

 

Klaveriõpetamise kõrvalt käin regulaarselt esinemas. Minu artistinimi on Rainland. Esinemas käin üksi ning koos teiste artistidega. Üks tuntumaid üritusi, kus esinenud olen, oli üleriigiline "Pruutide kokkutulek".  Repertuaariks on meil coverid ja minu kirjutatud muusika. 

"Klaverimäng peab alati olema lõbus ja meeldiv"

- Rain Lantson

Tegelen igapäevaselt ka produtseerimise, lugude salvestamise ning helirežiimiga. Samuti kirjutan pidevalt juurde uut materjali,

mida hetkel ka salvestan. Klaverit mängin ma samuti igapäevaselt. Mind inspireerivad inimesed ja muusika, mida kuulen.

Vahest lihtsalt saan inspiratsiooni emotsioonidest. Klaveri taha maha istudes kaovad muud mõtted ja ma lihtsalt mängin.

Ma armastan muusikat ning ei kujuta oma elu ilma selleta ette.

ÕPETAMISEST

 

Kuna mulle endale väga meeldib klaverit mängida, pakub mulle rõõmu kõik sellega seonduv. Ma armastan õpetamist ning lastega tegelemine annab ka mulle endale väga palju positiivset energiat. Kõige rohkem meeldib mulle laste rõõmsameelsus ja see, et laste nägudest on tundides näha naer ja rõõm klaveri mängimisest. Et laps oleks klaverist huvitatud, annan igat tundi positiivselt ja rõõmsana, samuti üritan igas tunnis teha midagi natuke teistmoodi, et klaveritunnid oleksid põnevad. See hoiab last ka huvitatuna. Tunnid arendavad last tohutult, kuid teevad seda lõbusalt.

 

Kuna ma ise mängin mitut pilli, tajun väga hästi rütmi, laulan ja tegelen helirežiimi õpingutega, siis püüan arendada ka lapsi kõigist neist külgedest. Salvestame tundides lugusid, harjutame rütmitunnetust ja mängime arendavaid mänge klaveril. Kõik selleks et muuta klaveritund nii enda kui ka laste jaoks põnevamaks. 

Minu jaoks on oluline, et õpilased saaksid end arendada repertuaariga, mis neile meeldib. Nii naudivad nad klaverimängu veelgi rohkem ning õppimine on oluliselt põnevam. Kuna ma ise naudin kõike, mis muusikaga seotud on, tahan ka oma õpilasi õpetada muusikat nautima. Proovin neisse süstida juba lapsest saati suurt muusikapisikut. Sest kui nad klaverimängu ja kõike sellega seonduvat hea meelega teevad, teevad nad seda terve elu ning neist võivad saada tulevikus suured muusikud. 

bottom of page