METOODIKA

TAUSTAST

Klaveri rühmatundide metoodika juured pärinevad Austraaliast, kus klaveri õppimine rühmas on täiesti tavaline nähtus. Metoodika ise on välja töötatud Reet Lantsoni poolt, kes on selle järgi õpetanud ligi 9 aastat. Klaveri rühmatundide pakkujatena oleme Eestis esimesed, hetkel teadaolevalt ka ainukesed.

RÜHMATUNDIDE KIRJELDUS

Klaveri rühmatundides on 5 – 8 õpilast. Kõigil on oma süntesaator ning lugusid õpime nii koos kui ka eraldi. Kõik õpilased õpivad lugusid ühes tempos. Iga loo selgeks saamisel esineme kaasõpilastele. Üheskoos õpime noote, muusikasümboleid, rütme ning harjutame koos ka rütmimängu erinevatel rütmiinstrumentidel. Samuti laulame õpitud noote, õpime noote peast tundma ning mängime lõbusaid muusikamänge.

Rühmatundides pööratakse põhitähelepanu järgmistele oskustele:

• Noodilugemine

• Klaveri mängimine (noodist ja peast)

• Kuulmise järgi nooditundmine ja mängimine

• Muusikateooria (sealhulgas rütm)

• Koosmängimine

• Kontsertettekanded

• Improvisatsioon

RÜHMATUNDIDE PLUSSID

• Odavamad võrreldes eratundidega

• Õpetab paremini rütmi tunnetama

• Õpetab paremini üksteist kuulama

• Ansambli kogemus

• Võimalik improviseerida koos

• Tunnid on mängulisemad

• Arendab esinemisjulgust

• Koos on lõbusam

KLAVERIÕPIK LASTELE

Tegemist on esimese klaveriõpikuga Eestis, mis on mõeldud päris algajaile. Seejuures on viimase klaveriõpiku ilmumisest Eestis möödunud üle 20 aasta. Käesolev õpik sobib suurepäraselt laste õpetamiseks juba alates 4. eluaastast. Õpik on üles ehitatud lihtsalt ja loogiliselt, eesmärgiga teha õppimine mänguliseks ja lõbusaks.

Klaveriõpiku autor on õpetanud klaverimängu nii Eestis kui ka mujal maailmas ning tutvustab õpikuga oma metoodikat algajaile. Õppimist alustatakse parema käega, jätkatakse vasaku käega ning lõpuks mängitakse kahe käega koos. Õpitakse mängima nii autori kirjutatud lugusid kui ka tuntud lastelaule nagu näiteks “Juba linnukesed”. Õpik on illustreeritud lõbusate piltidega, et oleks põnevam mängida ja lõbusam õppida.

Klaveriõpik on saadaval Rahva Raamatus ja Apollos üle Eesti, väiksemates raamatupoodides üle Eesti ning ka mõningates Helsingi raamatupoodides. Klaveriõpik Lastele toetab väga hästi rühmatundide metoodikat.

MUUD ÕPPEMATERJALID

1. Noodilugemise õpik algajatele, autor Reet Lantson

2. Klaveriõpik Lastele 2, autor Reet Lantson (valmimisel)

3. "Tuntud lastelaule klaverile", autor Reet Lantson

4. LA Klaverikooli harjutuslehed

5. LA Klaverikooli rühmatundide metoodika

6. Piano Sight Reading, Australian Music Examinations Board (Noodilugemise õpik)

7. LA Klaverikooli noodikogu

Soo​​vid kasutada LA Klaverikooli rühmatundide õppemetoodikat ja õppekava (EHIS) oma koolis? Kirjuta

reet@klaverikool.ee ja küsi hinnapakkumist!