top of page

  • klaveri eratunnid täiskasvanutele

  • klaveri eratunnid lastele

  • klaveri rühmatunnid

VEEDA KALA

Klaveriõpetaja

Olen klaverit mänginud umbes 16 aastat, alates 2001. aastast kui astusin Heino Elleri nimelisse Tartu muusikakooli ettevalmistusklassi, klaveriõpetajaks Viktoria Sikk. Aastal 2010 astusin sama kooli keskastmesse Pille Taniloo käe all, mille lõpetasin 2014.a. Seejärel jätkasin õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, õpetajaks Age Juurikas.

"Muusika on aus kunst, mis on seda ilusam, mida enam see tuleb otse südamest"

- Veeda Kala, klaveriõpetaja

PRAEGU

Klaveriõpetamise kõrvalt omandan bakalaureuseastet kõrghariduses ning osalen vabatahtlikuna skautluses juhtides oma üksuses skaudisalka ja panustades oma skaudiüksuse juhtimisse. Vabal ajal meeldib mulle klaveril improviseerida ja looduses käia. Olen teinud ka improklaverisaadet Ruutu10 imrpoteatrietendustel.

ÕPETAMISEST

 

Õpetajana pean oluliseks, et õpilased tunneks õppimisest rõõmu ja nii õppetöö kui ka tulemus oleks mitmekülgne. Kuigi tehnika on oluline, ei ole see omaette eesmärk vaid ainult vahend tegemaks muusikat ja muusikat võib olla erisugust. Minu jaoks on õpetamine ja õppimine sama asja kaks poolt, ehk õpetades olen avatud ja õpin iga kord midagi ka ise.

Laste juures meeldib mulle enim nende siirus, sundimatus, heatahtlikkus ja hetkes olemine. Ma pean oluliseks püüda seda säilitada ja tugevdada, tunnustada neid iga positiivse sammu eest, et neist saaks seeläbi julged, huvitavad, mitmekülgsed ja omanäolised isiksused täis elurõõmu. Muusika on aus kunst, mis on seda ilusam, mida enam see tuleb otse südamest.

bottom of page